Zpět na hlavní stránku obce

TURISTICKÉ MOŽNOSTI

Řeka Oslava V okolí obce Březník se nachází velmi zajímavá přírodní rekreační oblast Pooslaví a neméně zajímavá oblast pro turistiku a cykloturistiku je i údolí říčky Chvojnice. Nejatraktivnější část toku Oslavy a Chvojnice je přírodní rezervací, kterou lze projít po červené, modré a zelené turistické značce.
Možnosti nádherných panoramatických pohledů do krajiny z různých vyvýšených míst v dané oblasti jistě přiláká mnoho návštěvníků, kteří se do těchto míst budou jistě rádi vracet.
Obec Březník nabízí pro návštěvníky pohostinské a ubytovací služby včetně odborných služeb pro cykloturistiku. V blízkém okolí obce se nachází další turisticky atraktivní místa, např. zámek v Náměšti nad Oslavou s bohatou sbírkou koberců, nábytku a obrazů, památník Bible kralické v Kralicích nad Oslavou, Mohelenská hadcova step (národní přírodní rezervace) a Dalešická přehrada s možností rybaření a provozování vodních sportů.
Milovníci historie jistě neopomenou navštívit perlu mezi moravskými kostely - kostel zasvěcený Nanebevzetí Pany Marie či zříceniny středověkých hradů, např. Lamberk, Sedlecký hrad, Levnov (Ketkovský hrad) a Kraví horu v blízkosti soutoku Oslavy a Chvojnice.Jste Pocitadlo Breznik návštěvníkem. WebMaster: Geotrips.eu - virtuální prohlídky, panorama 360 stupňů a interaktivní mapy města obce turistické cesty cyklostezky běžecké trasy lyžařské areály hotely restaurace prodejny.Geotrips.eu
 
Pozor: Tyto stránky již nejsou aktuální, nové stránky obce naleznete na adrese www.obecbreznik.cz