Zpět na hlavní stránku obce

Historie obce a okolí

Na této stránce Vám chceme podat informaci o historii obce tak, jak je zachycena v různých materiálech. V levé části jsou uvedeny jednotlivé zdroje informací sloužicí jako odkazy na jejich text. Vedle informací z dobových učebnic, historické literatury a různých příležitostných publikací zde budeme zpřístupňovat i vaše příspěvky a paměti. Kontaktujte nás, případně pište na náš email obec@breznik.cz a do předmětu uveďte „Historie obce“. Písemné materiály můžete zaslat poštou. Zasláním materiálů dáváte ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (autorský zákon) souhlas s jejich bezplatným zveřejněním na stránkách obce Březník. Materiály nebudou bez vyžádání vraceny, ale budou založeny v místní kronice. Vedle textových materiálů jsou vítány obrázky, pohlednice a fotky zachycující historii obce.

V současné době zde naleznete zejména elektronickou verzi publikace Stručné dějiny obce Březník vydané v  září 2001 u příležitosti udělení a vysvěcení znaku a praporu obce a setkání březnických rodáků. Publikace je rozdělena na část Březník ve středověku (odkaz Středověk) a následující výňatky z kronikářských záznamů, které jsou rozděleny do částí Kronika 1 až Kronika 5. Jednotlivým částem odpovídají příslušné položky v menu. Po zvolení požadované části se menu aktualizuje a vy si můžete vybrat konkrétní text ze zvolené části. Zpět na hlavní stránku historie se můžete vrátit kliknutím na odkaz historie.

Dalším zdrojem informací o naší obci je výtah z publikace Vlastivěda moravská, který naleznete pod odkazem Vlastivěda.

Jste Pocitadlo Breznik návštěvníkem. WebMaster: Geotrips.eu - virtuální prohlídky, panorama 360 stupňů a interaktivní mapy města obce turistické cesty cyklostezky běžecké trasy lyžařské areály hotely restaurace prodejny.Geotrips.eu
 
Pozor: Tyto stránky již nejsou aktuální, nové stránky obce naleznete na adrese www.obecbreznik.cz